Marieke van Bergen (28)
“Het traject heeft wel een hoop deuren open gezet die voorheen potdicht zaten. Zo heb je me laten zien hoe ik mijn eigen successen kan herkennen. En vooral: dat ik uit moet gaan van het positieve (en wat ik wél kan) in plaats van altijd maar te focussen op het negatieve (en dat wat ik niet kan). Een eyeopener dus!
Daarnaast heb ik tijdens het traject geleerd om mijn gedachten te ordenen. Van het steeds maar weer in cirkels denken, ben ik nu over op een wat meer gestructureerde manier van denken. Dat helpt me om dieper en beter na te denken over waar ik nu sta, wie ik ben en wie ik wil zijn in de toekomst. Door steeds de ‘waarom’-vraag te blijven stellen, dwong je me om dieper na te denken over de onderwerpen die aan bod kwamen.
Door me kritisch naar mezelf te laten kijken, heb je me geholpen meer zelfvertrouwen te krijgen. Ook de reacties van anderen in mijn omgeving sterken me in de gedachte dat ik wel degelijk kwaliteiten/talenten heb en dat ik die zeker ook mag en kan (en misschien wel moet) gebruiken, nu en in de toekomst. Ook heb ik nu meer inzicht in wat mijn waardes zijn, wat ik nu echt belangrijk vind in mijn leven – en dus ook in mijn werk. Nu is het aan mij: hoe kan ik die waardes zo concreet mogelijk maken en mijn toekomstige functie(s) zoveel mogelijk afstemmen op deze waardes.
Concluderend kan ik niet zeggen dat mijn coachingsvraag 100% beantwoord is, maar dat er gaandeweg wel heel andere coachingsvragen boven kwamen drijven, en beantwoord werden.’